Victor Borsuk
Rozwój osobisty

Victor Borsuk – Nigdy się nie poddawaj

W tym odcinku moim gościem jest Victor Borsuk – Siedmiokrotny Mistrz Polski w Kitesurfingu, podróżnik oraz mówca motywacyjny.

Victor Borsuk

Siedmiokrotny Mistrz Polski w Kitesurfingu,
trzykrotny Wice Mistrz Polski, najbardziej utytułowany zawodnik freestyle’u w Polsce. Na kite’owym podium Pucharu Świata i Europy oraz w kraju stawał już kilkadziesiąt razy. Uczestnik 3 edycji programu: Agent – Gwiazdy, emitowanego w telewizji TVN. Jest członkiem: Power Speech- najlepszej Agnecji Mówców w Polsce do której należą także takie wybitne postacie jak: Marcin Prokop, Dorota Wellman, Mateusz Kusznierewicz oraz wiele innych ciekawych osób.

Urodził się 13.01.1989 w Sztokholmie, w Szwecji. Jego przygoda ze sportami wodnymi zaczęła się w 1995 roku, gdy rodzice zabrali go na Półwysep Helski i nauczyli pływać na windsurfingu. Wtedy narodziła się jego miłość do sportów wodnych. Osiem lat później, jako 14-latek, zaczął pływać na kitesurfingu. Nauka nie była łatwa, ale po pierwszych udanych halsach poczuł, że to właśnie ten sport jest jego życiową pasją.. W dwa lata został Wicemistrzem Polski, po 3 latach zaczął wygrywać już wszystkie najważniejsze zawody w Polsce.

Jest także doświadczonym trenerem – zarówno profesjonalnych kitesurferów, jak i amatorów, których uczy nie tylko ewolucji, ale zaraża pasją, motywuje do treningów i pokazuje, jak łączyć sportowe hobby z codziennymi obowiązkami. Organizuje obozy szkoleniowe Borsuk Kite Camps na półwyspie helskim i wyjazdy kitesurfingowe po całym świecie.

Jest absolwentem Uniwersytetu gdańskiego, magistrem ekonomii i co ciekawe osobą uprawioną do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Utrzymuje się sam od 17 roku życiu, pozyskując środki do życia i spełniania swoich pasji ze sponsoringu, biznesu i freelancing’u. Nie boi się żadnych wyzwań i dlatego stara się inspirować wszystkich swoją pasją, ciężką pracą i zachęcać do bycia odważnym.

Dlaczego warto obejrzeć:

W naszej rozmowie Victor opowiada jak pojawiło się jego zamiłowanie do Kitesurfingu oraz o wszystkich trudach pogodzenia ze sobą sportu i normalnego życia młodego człowieka. Słuchamy jakie cechy pomogły mu osiągnąć sukces i sięgnąć po mistrzostwo. Ciekawym wątkiem, który wspólnie poruszyliśmy jest zarabianie na swojej pasji, szczególnie w odniesieniu do kite surfingu. Z wielką fascynacja słuchamy jak Victor zmierzył się z kontuzją barku oraz innymi wyzwaniami jakie pojawiły się na jego drodze do sukcesu.

Jeżeli chcesz poznać drogę do pozyskania sponsorów i realizacji najśmielszych marzeń oraz dowiedzieć się w jaki sposób zrobił to Victor, ten wywiad jest dla Ciebie!

O czym i kiedy w wywiadzie:

2:30 Pierwszy kontakt z Kitesurfingiem.
4:08 Pasja a czas na nauke w szkole
5:25 Jakie cechy pomogły znaleźć się Victorowi w miejscu w którym jest teraz?
6:55 Czy istnieje bariera wiekowa na nauke Kite Surfingu?
8:55 W którym momencie pasja stała się sposobem zarabiania na życie?
14:45 Studia: ekonomia przełożona na życiowe doświadczenie
22:35 Jakie marki reprezentuje Victor?
24:20 Zdobycie Góry Żar
27:04 Rekord Świata: 68 m nad ziemią
28:58 Jakie możliwości daje Polska do uprawiania Kitesurfingu?
29:54 Kontuzja barku
32:46 Wyzwania
41:16 Najważniejsze kontakty
46:54 Power Speech
51:05 Budowanie wizerunku w Social Media
54:50 Co będąc tu i teraz Victor chce przekazać naszym widzom?

Victor Borsuk

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *