Lena Góra
Rozwój osobisty

Lena Góra – To tylko życie

W tym odcinku moim gościem jest Lena Góra – mieszkająca w Los Angeles aktorka, modelka i producentka filmowa.

Lena Góra

Lena Góra to aktorka ekranowa i sceniczna. Urodzila sie w Gdansku, córka artysty malarza Slawka Góra i wokalistki Pancernych Rowerow i Apteki Eli (Malwiny) Góra. W młodym wieku zaczęła grać w lokalnych teatrach w Polsce, występując w takich produkcjach, jak Elektra, Proces czy Romeo i Julia.

Po przeprowadzce do Londynu w wieku 16 lat została członkinią The-O Adams’ Company. W 2010 roku przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie studiowała w studiu HB i była członkinią The Actors Studio. Pod skrzydłami Joe Paradise’a występowała w licznych projektach teatralnych. W 2011 Lena zadebiutowała główną rolą w filmie fabularnym FAIL. W tym samym roku wróciła do Londynu, aby zagrać w serialu VICE Dalston Superstars.

Lena funkcjonuje obecnie pomiedzy Warszawą, a Los Angeles. W 2015 roku pojawiła się w Female Fight Club w produkcji Cineville i grała Jane w Cops and Robbers (2015) wraz z Tomem Berengerem. Wiosną 2016 była jedną z Dziesięciu Silnych Kobiet przedstawionych przez Alistar Guy na wystawie w Smythson w Londynie wraz z Daphne Guiness, Melanie Griffith i Tippi Hedren.
becnie przygotowuje się do filmu Goat Hill Road reżyserowanego przez Bo Brinkmana oraz do tytułowej roli w filmie Lilith w reżyserii Jeffa Preissa.

W 2017 roku Lena ukonczyla swoj reżyserski debiut Zieleń Szpitalna i obecnie przygotowuje się tytułowej roli w filmie Lilith w reżyserii Jeffa Preissa oraz glównej roli w filmie Stale Niestała w reżyserii Olgi Chajdas.

Dlaczego warto obejrzeć:

W naszej rozmowie Lena opowiada o swojej niezwykłej drodze do miejsca w którym jest dzisiaj. Z wielką ciekawością zabiera nas w świat swojej przeszłości, opisując pierwsze kroki w aktorstwie i modelingu. Przedstawia nam też historię znalezienia się w The Actors Studio oraz wymienia wspaniałych ludzi z którymi współpracowała. Dowiadujemy się czym różni się dla Leny gra aktorska w teatrze od gry na planie filmowym. Przedstawia nam swoją piękną filozofię życia, a także zdradza kilka ze swoich przemyśleń na temat Polski i własnej tęsknocie za ojczyzną. Lena porusza temat festiwali filmowych, swoich związanych z nimi doświadczeń oraz opowiada o aktywności charytatywnej w fundacji Born This Way, założonej przez Lady Gagę.

O czym i kiedy w wywiadzie:

01:44 Pierwsze kroki w aktorstwie
03:44 Recepta na szczęście
04:11 Wyjazd do Londynu
05:48 Przyczyna wyjazdu z Polski
06:38 Współpraca z Theo Adamsem
08:00 Świat modelingu
10:10 Nowy Jork: The Actors Studio
12:25 Mentor – Joe Paradise
13:57 Dwie odsłony sztuki aktorskiej: film i teatr
16:48 Główna rola w filmie „Fail”
18:17 Identyfikacja z postacią a życie prywatne
19:27 Techniki aktorskie i bycie sobą
22:09 Filozofia życia
24:26 Życie w Los Angeles
26:33 Tęsknota za Polską
27:58 Festiwal filmowy „Berlinale”
33:55 Aktorski dobór produkcji
34:41 Współpraca z Jeffem Preissem przy filmie „Lilith”
26:33 Nadchodzące produkcje Leny
27:58 Aktywność w fundacji charytatywnej Lady Gagi, „Born This Way”
33:55 Co pozwala osiągać marzenia?
34:41 Co będąc tu i teraz Lena chce przekazać naszym widzom?

Lena Góra

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *