Rozwój duchowy

Jan Szlagowski – Wybrałem Wolność

W tym odcinku moim dzisiejszym gościem jest Jan Szlagowski – z wykształcenia Tybetolog, z pasji muzyk, podróżnik i badacz rzeczy tajemnych a z przeszłości prezenter telewizyjny, producent, lektor a także perkusista popularnych zespołów.

Spotkawszy się w młodości z buddyzmem, od wczesnych lat ’90 konsekwentnie podąża tą ścieżką, pozostając jednak otwarty na wszelkie inspiracje i metody, które mogłyby okazać się pomocne w połączeniu się z własną podstawową dobrocią i otwartością kochającego serca. Pierwsze doświadczenie z medycyną skłoniło go do przewartościowania swojego życia i rozwinięcia większego zaufania do siebie i świata. W konsekwencji zdecydował się zakończyć dotychczasową karierę zawodową, wyjść ze strefy komfortu i spoglądając prosto w oczy swoim dotychczasowym lękom, wyruszyć w podróż (o wymiarze zarówno wewnętrznym jak i zewnętrznym) która trwa do dzisiaj. Moc wyrażanych wcześniej życzeń sprawiła, że Jan może obecnie przebywać w Indiach, gdzie otrzymuje nauki Dharmy oraz studiuje język tybetański. Pozostaje jednak w ciągłej bliskości z Nydkiem, w którym pojawia się w roli współprowadzącego ceremonie. Uczy podstaw medytacji uspokojenia umysłu oraz prowadzi uczestników uzdrawiającymi dźwiękami hangdrum’a. Jan jest również praktykującym Kambo. W przeszłości. Jan pracował jako prezenter i producent w TVP 1, TVP 2, TVN, Mtv, 4FunTv, prowadził audycje w Polskim Radio Bis, oraz użyczał głosu do filmów, programów telewizyjnych i reklam.

Dlaczego warto obejrzeć:

W naszej rozmowie Jan, opowiada o czasach kiedy pracował w mediach mainstreamowych, czym się zajmował oraz jakie są jego spostrzeżenia na ten temat z perspektywy czasu. Z wielką fascynacją słuchamy o jego podróżach autostopem, przygodach oraz doświadczeniach, które wzbogaciły jego ducha. Jan w intymnej i szczerej rozmowie opowiada o ciężkiej depresji z którą się zmierzył oraz o ceremonii ayahuasci, podczas której umarł i narodził się na nowo. Z wielką inspiracją wprowadza nas w świat Buddyzmu tybetańskiego. Wyjaśnia skąd wziął się język tybetański, jaki jest cel Buddyjskich praktyk, czym jest oświecenie oraz jak rozpoznać przemijalność wszystkich zjawisk. Przedstawia nam także swój stosunek do mistyków chrześcijańskich oraz nauk Jezusa a także opowiada ceremoniach Kambo, które praktykuje.

Jeżeli chcesz poznać drogę do nieuwarunkowanego szczęścia, radości, bezwarunkowej miłości i współczucia z perspektywy doświadczenia i wiedzy osoby, która studiuje nauki na temat natury umysłu u ich źródeł – w Himalajach. Ten odcinek jest dla Ciebie.

 

O czym i kiedy w wywiadzie:

19:14 Porzucenie kariery w mediach i podróż do Indii

21:05 Czy Jan wiąże z filmem jakąś przyszłość? 

22:40 Praca w mediach 

25:05 Jakie programy w Telewizji prowadził Jan?

27:10 Blog 27  

29:34 Podążanie śladami ojca Jarosława Szlagowskiego ( Perkusity min.: Lady Pank, Maanamu, Oddziału Zamkniętego )

33:00 Refleksje na temat kariery w mediach

34:42 Podróżowanie autostopem – przewartościowanie życia

44:52 Pierwszy kontakt ze światem duchowym

50:57 Czas poszukiwań i głębokiej depresji – ceremonia ayahuasci

1:05:15 Nauka Tybetańskiego

1:10:05 Znaczenie języka Tybetańskiego – mantry Buddyjskie

1:15:35 Nauki Buddyjskie

1:16:30 Jaki jest Cel wszystkich Buddyjskich praktyk

1:22:45 Czym jest Oświecenie?

1:24:24 Reinkarnacja

1:29:43 Czym jest medytacja?

1:30:34 Jak zacząć praktykę medytacji?

1:32:10 Przemijalność wszystkich zjawisk

1:32:34 Jak Jan odbiera Indie?

1:35:00 Szukanie szczęścia w narkotykach

1:37:00 Czy medytacja jest nudna?

1:39:07 Chrześcijańscy Mistycy

1:40:48 Co będąc tu i teraz Jan chce przekazać widzom?

1:42:00 Jakie są plany Jana na przyszłość? Ceremonie Kambo

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *